محل تبلیغات شما

بورس تهران بخشی جدا نشدنی از منه ,من با بورس از نوجوانی و حوالی 17 سالگی اشنا شدم خون دلها خوردم و ضررهای سنگینی دادم و شب های زیادی تا صبح به تحلیل پرداختم.بازار بورس به دو چیز خیلی متکی است یکی توانایی های ذهنی و بخصوص تمرکزی بالا و کنترل احساسات و تجربه عملی و باقی موارد از اهمیت کمتری نسبت به موارد مذکور برخوردارن

بازار بورس از نظر من یکی از درامدهای پاک و بسیار مفید رو برای سرمایه گذار خودش به ارمغان میاره و این روزها وقتی میبینم دوستان زیادی از بورس میپرسن و میخوان سرمایه گذاری کنن از یه طرف واقعا خوشحال میشم و از طرفی نگران چون واقعا ممکنه ضررهای سنگینی رو به ارمغان بیاره و. دوستان گاها تماس میگیرن یا حضوری میگن چه سهمی بخریم یا برخی سوالات رو میپرسن که از این جهت تصمیم گرفتم زین پس بیشتر تجربیات و اطلاعات بورسیم رو از طریق وبلاگ سرمایه گذار و اینیستاگرامم به اشتراک بزارم تا بتونم قدمی در جهت گسترش سرمایه گذاری علمی و بدون اشتباه و پر بازده در بازار بورس تهران برداشته باشم یکی از موارد که میخوام در موردش امروز بنویسم قیمت سهام و رابطه قیمت سهام با ارزش سهم هست که دیدم خیلی از افراد که وارد بورس میشن این دیدگاه اشتباه رو دارن و یکی از اشتباهات رایجه که میتونه بدعتی مضر و منفی برای سرمایه گذار باشه 
ببینید دوستان قیمت سهم ملاک ارزش گذاری یک سهم نیست بنابراین سهم ایکس که هزار تومان قیمت داره نسبت به سهمی که صد تومان قیمت مارکت  داره دارای ارزندگی بیشتر یا کمتری نیست بلکه قیمت سهام اصلا رابطه ای با ارزندگی نداره و لذا قیمت به تنهایی هیچ گونه اطلاعاتی به سرمایه گذارش نخواهد داد

یک شرکت دارای سرمایه ای است که این سرمایه به قیمت اسمی هر سهم که برای شرکت های بورسی هزار ریال هست تفسیم میشه و تعداد کل سهام شرکت بدست میاد که اگر ارزش مارکت یک سهم در تعداد سهام شرکت ضرب بشه ارزش بازار کل شرکت محاسبه مبشه حال یک تحلیلگر فاندامنتالیست با مراجعه به ترامه و صورت سود و زیان  و مقایسه ارزش روز بازاری سهم و ارزش حقوق صاحبان سهام و محاسبه ناو بوvسی  و خارج بورسی در کنار محاسبه سود سالانه احتمالی شرکت و محاسبه قیمت به درامد شرکت و همچنین محاسبه ارزش جایگزینی و تنزیل جریان نقدی و غیر نقدی وجوه و مقایسه با  ارزش مارکت شرکت به این نتیجه خواهد رسید که فاند سهم برای سرمایه گذاری تا چه حد مناسب هست و ریسک فاندامنتال سهم چقدراست سعید پور

معرفی صندوق دارا الگوریتم

سه بزرگ بنیادی سه لیدر آتی

تحلیل تکنیکال و انواع بازار

سرمایه ,قیمت ,سهم ,شرکت ,ارزش ,بورس ,قیمت سهام ,برای سرمایه ,سرمایه گذار ,سرمایه گذاری ,یکی از

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها